• Cvičná exkurze žáků 4. A

  Ve dnech 11. – 12. října 2022 se uskuteční cvičná exkurze žáků 4. A Střední školy ARCUS do Drážďan a do severních Čech. Žáci posledního ročníku studia musí prokázat své teoretické znalosti v praxi. V rámci hodin průvodcovství a technika cestovního ruchu připravují žáci 4. A skutečný zájezd. Tento rok vybrali pro cíl zájezdu německé město Drážďany a vybraná města severních Čech. Musí zajistit dopravu, ubytování, vstupy do historických objektů a na místě provést cizí skupinu. K dispozici budou mít také profesionální průvodcovské soupravy.

 • Poznávací zájezd do Francie

  Ve dnech 3. – 8. října 2022 se uskuteční poznávací zájezd do Francie. Během několika dní žáci našeho čtyřletého oboru cestovní ruch navštíví například: Tuilerijské zahrady, malý Vítězný oblouk, Centre G.Pompidou, Forum des Halles, Palais Royale, Madelaine, zámek Fontainebleau, zámek Vaux-le-Vicomte, galerii Louvre, Notre-Dame, Versailles, Montmartre, basiliku Sacré Coeur, Eiffelovu věž, Martovo pole a Invalidovnu.

 • Marketingové projekty jako forma školní praxe

  Kde jinde než ve škole, by měla být zábava spojená s tvořením a učením? Od toho jsou projekty fiktivních firem, na kterých si studenti zkoušejí to, co se učí v hodinách ekonomie, marketingu a managementu.

 • Žáci 4. ročníků v roli průvodců

  Ve spolupráci s Gymnáziem ARCUS PRAHA 9 studenti 4. ročníků připravují každoročně několikadenní zájezd. Žáci partnerského gymnázia jsou v roli účastníků zájezdu, žáci cestovního ruchu jsou organizátory a průvodci. V rámci praxe žáci vymyslí program, rozdělí si služby během exkurze, zajistí ubytování i vstupy do všech objektů, které se mají navštívit. Pedagog vystupuje v tomto případě pouze jako moderátor, který na celou akci dohlíží, organizační záležitosti zajišťují budoucí průvodci.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.