• Přihlášky ke studiu.

  Všichni zájemci o náš obor cestovní ruch mohou podávat přihlášky ke studiu do 1. března 2023 včetně. Na přihlášce musí být vyplněné všechny osobní údaje žáka i zákonného zástupce. Na druhé straně přihlášky musí být základní školou vyplněné a potvrzené hodnocení za 8. třídu a za pololetí 9. třídy. Potvrzení od lékaře nevyžadujeme. Přihlášky můžete zasílat poštou, datovou schránkou nebo je přinést osobně do kanceláře školy, která je otevřená ve všedních dnech od 7:00 – 15:30 hod. Ve dnech 3. – 12. února 2023 bude škola z důvodu prázdnin uzavřena. https://cestovniruch.arcus9.cz/pro-uchazece/

 • Informace k průběhu přijímacích zkoušek nanečisto (PNN).

  Informace k průběhu přijímacích zkoušek nanečisto (PNN). PNN vždy obsahují test z matematiky (70 minut), test z českého jazyka (60 minut) a test z přehledu všeobecných znalostí (15 minut, obsahuje 20 otázek, vždy u každé otázky jsou 4 možné odpovědi, z nichž pouze 1 je správná). Test z matematiky a českého jazyka je obdobou testů JPZ konaných v dubnu. Páteční termín PNN začíná v 15:00 hod. (příchod od 14:30 – 14:55 hod.), předpokládané ukončení po 18:00 hod. Sobotní termín PNN začíná v 9:00 hod. (příchod od 8:30 – 8:55 hod.), předpokládané ukončení po 12:30 hod. Poplatek za 1 soubor testů je 500 Kč., platí se v hotovosti při registraci žáků v budově školy. Žáci píší testy anonymně pod přiděleným kódem. Po napsání jsou testy hned opraveny a zpět předány žákům. Součástí opravených testů jsou nakopírovaná správná řešení, která si doma v klidu můžete prohlédnout a doplnit tak případné nedostatky před dubnovými zkouškami. Žákům budou při psaní testů vytvořené obdobné podmínky jako při dubno

 • Předvánoční zájezd do Hallstattu.

  V pondělí 5. prosince 2022 se uskuteční Vánoční výlet za tradicemi do Hallstattu, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Spojíme návštěvu unikátního městečka, nákupy na vánočních trzích, prohlídku solných dolů a jedinečnou podívanou na strašidelný průvod rakouských čertů Krampusů. Úchvatné večerní řádění za doprovodu zvukových a světelných efektů nenechá nikoho spát.

 • Marketingové projekty jako forma školní praxe

  Kde jinde než ve škole, by měla být zábava spojená s tvořením a učením? Od toho jsou projekty fiktivních firem, na kterých si studenti zkoušejí to, co se učí v hodinách ekonomie, marketingu a managementu.

 • Žáci 4. ročníků v roli průvodců

  Ve spolupráci s Gymnáziem ARCUS PRAHA 9 studenti 4. ročníků připravují každoročně několikadenní zájezd. Žáci partnerského gymnázia jsou v roli účastníků zájezdu, žáci cestovního ruchu jsou organizátory a průvodci. V rámci praxe žáci vymyslí program, rozdělí si služby během exkurze, zajistí ubytování i vstupy do všech objektů, které se mají navštívit. Pedagog vystupuje v tomto případě pouze jako moderátor, který na celou akci dohlíží, organizační záležitosti zajišťují budoucí průvodci.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.