Úvodní strana » Blog » Na začátku nového školní roku na zájezd do Normandie...

Na začátku nového školní roku na zájezd do Normandie...

Připravili jsme pro žáky naší Střední školy ARCUS nový poznávací zájezd do Francie, Normandie. Ten se uskuteční v termínu 16. - 21. září 2024. 

Program zájezdu

 

1. den: Večer odjezd z Prahy. Cesta přes Německo do Francie.

 

2. den: Ráno příjezd do městečka GIVERNY. Proslavil je impresionistický malíř Claude Monet, který zde strávil velkou část života. Navštívíme jeho dům se zahradou, ve které maloval svá světově proslulá plátna s lekníny.  Odpoledne prohlídka města ROUEN, které má starobylé jádro s hrázděnými domy a gotickou katedrálou. I zde si vzpomeneme na Clauda Moneta, ale připomeneme si i jednu smutnou historickou událost, a to odsouzení a upálení Johanky z Arku. Ubytování na okraji města Rouen.

 

3. den: Po snídani odjezd do přímořského městečka ÉTRETAT a procházka po proslulých křídových útesech se skalními oblouky. Poté zastávka u nepřehlédnutelného MOST NORMANDIE, který se klene přes ústí řeky Seiny. Nedaleko se také nachází romantické rybářské městečko HONFLEUR, jehož starý malebný přístav s úzkými vysokými domy nás bude vybízet k procházce. Cestou na ubytování zastávka ve vesničce BEUVRON-EN-AUGE, která je na seznamu nejkrásnějších vesnic Francie. Ubytování na okraji města Caen.

 

4. den: Po stopách Dne D – VYLODĚNÍ V NORMANDII. Navštívíme spolu nejproslulejší z pláží Omaha Beach. Další zastávkou bude Pointe du Hoc, což byla opevněná pozice německého dělostřelectva, odkud je impozantní výhled na pobřeží vylodění. V Arromanches-les-Bains jsou dosud patrné pozůstatky uměle vytvořeného vojenského přístavu Mulberry. A nesmíme samozřejmě vynechat ani návštěvu známého amerického hřbitova. Návrat na ubytování na okraji města Caen.

 

5. den: Po snídani budeme pokračovat v programu návštěvou jednoho ze symbolů Francie – přílivový ostrov s gotickým klášterem z 10. století MONT SAINT-MICHEL (UNESCO). Pod klášterem se nachází vesnička opevněná mohutnými hradbami, které jsou rovněž přístupné a nabízí krásné výhledy na záliv. Odpoledne přejedeme do korzárského přístavního města SAINT-MALO, které nabízí historické centrum s katedrálou a romantické uličky, které obklopuje opevnění ze 17. století. Večer odjezd domů.

 

6. den: V odpoledních hodinách návrat do Prahy.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.